Reklam
Reklam
Beykoz Olay - Beykoz Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,45 / Satış: 3,47
€ EURO → Alış: 4,11 / Satış: 4,12

Görele’de arbede yaşandı!

Görele’de arbede yaşandı!
 • 05.08.2013
 • 2.465 kez okundu

Beykoz Belediyesi’nin ikinci kez Görele Köyü’nde düzenlediği iftar sonrası olaylar çıktı.

Görele sakinleri ile yaklaşık 150 kişilik Ak Parti gurubu arasında arbede yaşandı.

1 184

1 191

1 224

1 274

Beykoz’daki tüm mahalleler içinde rayiç bedeli en yüksek mahalle olan Görele Köyü sakinleri Beykoz Belediyesinin Görele İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlediği iftar yemeğini protesto etmişti. Bunun üzerine Beykoz Belediyesi ertesi gün, ikinci kez Görele Köyü’nde iftar yemeği düzenledi. İftar yemeği sonrası Ak Partili grup ve Görele Köyü sakinleri arasında gergin anlar yaşandı.

1 187

1 280

1 226

Ak Parti Milletvekili Metin Külünk, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun ve yaklaşık 150 kişilik Ak Parti Gençlik Kolları üyesinin katıldığı iftar yemeği gövde gösterisine dönüştü. Görele Köyü halkı iftar yemeğine katılmayarak bir kez daha protesto etti.

1 185

1 223

1 248

1 069

Görele Muhtarı: Amaçları köylüyü kışkırtmak!

Görele Köyü Muhtarı H.İbrahim Kepoğlu başta iftara 3 kişilik bir heyetle katılacağını ama halkının bunu istememesi üzerine iftara katılmadığını belirtti ve “Halkımın katılmadığı yere bende katılmam. Bu iftara adam toplayıp geliyorlar ve buranın halkını geriyorlar. Amaçları köylüyü kışkırtmak” dedi.

1 194

1 229

1 065

Köy Sakini: Burada ki iftara dışarıdan adam getiriyorlar!

Görele Köyü sakinleri basın mensuplarına “Bu iftara biz katılmıyoruz, bu iftara katılanlar Görele Köyü sakinleri değildir.” diyerek sürekli beyanda bulundular. Emekli öğretmen olan köy sakini Hasan Sonuçyıldız, 2B Rayiç bedel fiyatlarını duyduktan sonra kalp krizi geçirdiğini, bundan dolayı kalbine pil takıldığını ve bu durumun kendisinde ciddi sağlık sorunları doğurduğunu belirtti. Başka bir köy sakini “Burada ki iftara dışarıdan adam getiriyorlar. Buradan kabadayı gibi geçiyorlar, bizim gençliğimizi eziyorlar. Buradaki gençlerin gururu kırılıyor.” Diye konuştu. Köy sakini olan Adem Aycı, burada korsan iftar yapıldığını belirtti ve “Bizim köyümüzden kimse bu iftara katılmıyor. Hepsi provokasyon amaçlı bu iftara getirttiriliyorlar.”Şeklinde konuştu.

 

1 340

1 341

Köy Sakini: Benim yaptığım eylemin hiçbir partiyle ilgisi yok!

İftar yemeği öncesi mahalle sakinlerinden Ramazan Gül ve Mehmet Yılmaz birlikte basın açıklaması yaptılar. Verilen bu iftarda Görele Köyü’nden hiçbir vatandaşın katılmadığını belirten Yılmaz, “Beykoz Belediyesi bizim yerimizde verilen bu iftara dışarıdan adam getirerek provoke etmeye devam ediyor.” Dedi. Yaptıkların eylemin siyasi bir amaç taşımadığını belirten Yılmaz Benim canım yanıyor. Ben toprağımı, evimi kurtarmak istiyorum. Benim yaptığım eylemin hiçbir partiyle ilgisi yok. Ben evimi istiyorum, toprağımı istiyorum.” dedi. Mehmet Yılmaz’ın ardından konuşan köy sakini Ramazan Gül, mahalle muhtarlarının yemeğe katılmasını onayladıkları ama daha sonra iftara dışarıdan insanların getirileceği şeklinde duyumlar aldıklarını ve bu sebepten dolayı mahalle muhtarının iftara katılmasını istemediklerini belirtti. Gül, Beykoz Belediyesi’nin ikinci defa üst üste Görele Köyü’nde iftar yemeği düzenlemesine anlam veremediğini, bunun tamamen provokasyon amaçlı yapıldığını söyledi.

1 197

Köy Sakini: Eylemi yapanların %80’i Ak Partili

Burada eylem yapanların %80’i Ak Partiye oy vermiş insanlardır. Çoğumuz Ak Partiliyiz, ama onlar ne yapıyor bizi basamak yapıyorlar, yükseliyorlar ondan sonrada ne haliniz varsa görün diyorlar, diyen bir köy sakini sözlerine şöyle devam etti.” Bizim köyün insanları yerel seçimde de genel seçimde de hep Ak Partiye oy vermiştir. Ama onlar bizi merdiven gibi kullandı, pas pas yaptı. Evimizi, toprağımızı elimizden alıyorlar, biz bu paraları nasıl öderiz. Bundan sonra bu köyden Ak Partiye oy çıkmaz” dedi.

1 221

 

1 219

Belediyemiz öyle uygun gördü!

İftar yemeğinin düzenlediği Görele Köyü İÖO bahçesinde Ak Parti Gümüşsuyu Gençlik Kolları Başkanı iftara katılmalarının her hangi bir sebep olmadığını, teşkilatıyla tüm sokak iftarlarına katıldıklarını belirtti. Ak Parti Gümüşsuyu Gençlik Kolları Başkanı’na Beykoz Belediyesi’nin bugün ki sokak iftarı programında Görele Köyü olmadığı ama buna rağmen iftar düzenlendiği söylendi ve bunun ile ilgili düşünceleri soruldu. Gençlik kolları Başkanı “Belediyemiz öyle uygun gördü.” Şeklinde cevap verdi ve önceki gün Görele Köyü’nde düzenlenen iftar yemeğinde yapılan boykottan haberdar olmadıklarını söyledi.

1 212

1 144

Çelikbilek: Düzenlenen Sokak İftarlarında siyasi ayrım yapmıyoruz!

İftar yemeğine katılan Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk iftar öncesi basın mensuplarının basın açıklaması yapma teklifini geri çevirdi.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek iftar sonrası bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına belediyenin düzenlemiş olduğu sokak iftarlarında normal şartlarda konuşmanın âdeti olmadığını söyleyen Çelikbilek, “Ramazan boyunca mahallelerde yapılan iftarlarda hiç konuşmadım. Buna çok dikkat ettim. Ama bu akşam biraz farklı bir akşam onun için konuşma ihtiyacı hissettim.” Dedi. Mahallelerde düzenledikleri iftarlarla dostluğu, kardeşliği pekiştirmeyi amaçladıklarını belirten Çelikbilek, düzenlenen sokak iftarlarında ve sosyal yardımlarda siyasi ayrım yapmadıklarını söyledi. Beykoz halkının 2B sorununa değinen Çelikbilek, bu sorun üzerinde Ak Parti iktidarının sorunu çözmek için büyük gayret sarf ettiğini belirtti. Çelikbilek, 2B konusunda bir tarafta sevinç yaşarken bir tarafta da sıkıntı çektiklerini ama bu sıkıntıların çözülebileceğini belirtti.

1 155

1 257

 Çelikbilek: Siz kimsiniz?  Vatandaşsanız protestonuzu makul yerde

                     Makul şartlar altında yaparsınız!

Önceki gün Görele halkının iftar yemeğine yaptığı boykot ile ilgili olarak şunları söyledi. “Dün akşam burada hiç arzu etmediğimiz, aklımızda olmayan, hiç düşünmediğim bir olay meydana geldi. Ramazanda gelip burada insanların saygısızlık yapacağını düşünmedim. Zaten bunların yapılan iftara saygıları yok. Keşke olsa, ama yok. Bunun için burada ter temiz Görele insanının yapacağı komşuluk ilişkisini baltalamak için eylem yaptılar. İçlerinde maalesef, üzülerek söyleyeyim, bir meclis üyesi arkadaşımızda vardı. Üzülerek söylüyorum kendisine hiç yakıştıramadım. ‘Burada belediye iftar açmayacak’ diyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Siz kimsiniz?  Vatandaşsanız protestonuzu makul yerde makul şartlar altında yaparsınız. Bir ramazan gününü bozmaya, bu insanlara bunu yapmaya nasıl reva görürsünüz? Bu kadar mı düştünüz. Her türlü eylemi yapın ben size destek vereyim. Ben hükümetin mensubu olan bir belediye başkanıyım ama kurumlarda attığım hiçbir adımla Sivil Toplum örgütlerinden muhtarlardan geride kalmadım. Beykoz belediyesi sitesinde belediye başkanı vatandaşının ekonomik durumunu anlatan yazılar koymuş. Hiç kimsenin yapmayacağını yaptı. 9 mahallesini özel proje alanı olarak almış bu imkânları belediye’nin kasasına bırakmak için gayret göstermiş. Hala ‘Belediye başkanı buraları alacak, bize satmayacak’ diyorsunuz.” Diye konuştu.

1 249

Çelikbilek: Allah’la yakınlaşma saatini siz nasıl boykot etmeye kalkarsınız?

Yapılan boykotla ilgilen konuşmaya devam eden Çelikbilek, konuşmasına şöyle devam etti: “Dün akşam iftar yemeğinde bu protestonun yapılması kadar düşük bir hal olmaz. İnsan ancak bu kadar düşer, bu kadar alçalır. İftar saati bayram saatidir. Muhabbet saatidir. İnsanların birbirini anlama saatidir. Allah’la yakınlaşma saatidir. Allah’la yakınlaşma saatini siz nasıl boykot etmeye kalkarsınız? Bu kadar mı nasipsizsiniz? Dün akşam duydum içim kan ağladı. Dün kadir gecesiydi düşündüm, bu akşam bu yemeği yapmaya karar verdim. Biz adam gibi dinler, adam gibi konuşuruz. Ama çapulculara asla prim vermeyiz.”

 1 231

Çelikbilek: Derdiniz çözüm bulmak değil, çapulculuk yapmak,

                    Bu eylemleri yapan CHP zihniyeti!

Daha sonra 2B ile ilgili konuşan Çelikbilek, Görele köyü ile ilgili çıkan 2B rayiç fiyatlarının umduğu fiyatlar olmadığını belirtti ve bölgedeki 20bin parsel ile ilgili 15 gün boyunca yaptıkları çalışmalar sonucu fiyat tespiti yaptıklarını söyledi. Çelikbilek, Görele halkı gerçekten demokratik bir tepki koymak istiyorsa, bölgede alım müracaatında bulunmayın dedi. “Kimse sizi buradan atmaz, yerlerinizi de satmaz. Ama sizin derdiniz çözüm bulmak değil, çapulculuk yapmak, burada bu eylemleri yapan CHP zihniyeti.” Diyen Çelikbilek yapılan eylemlerden Cumhuriyet Halk Partisi’ni sorumlu tuttu.

1 244

Çelikbilek: Biz bu bölge halkına hainlik yapmayız!

Yaptıkları fiyat belirleme çalışmaları sonucu, Görele Köyü için metrekare rayiç bedelini en yüksek 152lira, en düşük 47 lira olduğunu belirten Çelikbilek, Görele Köyü ile ilgili istedikleri fiyat skalasının bu olduğunu ama belirlenen fiyatların umdukları gibi çıkmadığını söyledi. Çelikbilek aynı zamanda Beykoz Belediyesi’nin Görele Köyü’ne imar planı yapacağını belirtti. Yapılan eylemlerden tüm Görele halkını sorumlu tutmadıklarını, Görele halkıyla aynı düşünceyi paylaştıkları için bugün bu iftar yemeğini düzenlediklerini belirten Çelikbilek, “Bu bölge halkına biz hainlik yapmayız.

Biz bölge halkından bir tanesinin dahi buradan gitmesini istemeyiz. Ben bir kardeşiniz olarak, bu bölgenin insanı olarak, herkesin burada yaşamasını istiyorum. Burada yaşayan insanların çoğalmasını istiyorum. Büyükşehirden arsaları alıp, satmak mümkün değilken aldım ve şimdi vatandaşa satıyorum. İnsanlar orada yaşasınlar diye. Evlatlarına düzgün yer bıraksınlar diye bunları yapıyoruz.” dedi.

1 209

Çelikbilek: Haddini bilmeyene haddini bildirirler!

Verilen emeklere rağmen bu emekleri verenlere sofra açtırılmamasını reva görmediğini belirten Çelikbilek, bu eylemin Görele halkını temsil etmeyen bir davranış olduğunu söyledi. Çelikbilek, dün boykotu gerçekleştirenlere “Haddinizi bilin adam gibi yerinizde durun. Haddini bilmeyene haddini bildirirler. Yumuşak olana boynum ve başım onun ayağı altındadır, hiç problem yok. Ama kim bize kafa tutmaya kalkarsa, bizde kafa tutarız. Bu milletin mazlumlarını fakirlerini gariplerini sıkıntısı olanların sıkıntısını çözmemizi bekleyen insanların burada ki 3-5 kişiye biz yedirtmeyiz. Biz kardeşlik yapmak istiyoruz. Onun için bu sofrayı kurduk. Bizim provokasyon yaptığımızı söyleyecek kadar şaşırdılar. Kadir gecesi akşamı insanların oruçlarının açmasına engel olacaksın ondan sonra diyeceksin ki ‘Siz dışarıdan geldiniz provoke ediyorsunuz’. Biz buraya sadece kardeşlik için geldik. Buradan sonra camide namazımı kılacağız, çayımızı içeceğiz ve Görele halkıyla kucaklaşıp gideceğiz. Hiçbir kimseyle alıp veremediğimiz yok.” diye seslendi.

1 180

Köy Sakini: Satılık ilanları asıyoruz!

Şu anda meclisin kapalı olduğundan dolayı bir karar alınmasının mümkün olmadığını belirten Belediye Başkanı Çelikbilek, meclisin 1 Ekim’de açılacağını o süreye kadar bir adım atılmasının mümkün olmadığını söyledi. Bir köylünün “Buralar elimizden alınacak diye satılık ilanları asıyoruz” demesine karşılık Çelikbilek, “Yasa öyle gösterebilir. Ama her yasanın uygulanılabilir hali yok. Yasada ki bazı maddeler değiştirildi. Uygulama esnasında da değişimler olacaktır.” şeklinde cevap verdi.

1 107

Metin Külünk: Belediye Başkan Yardımcımıza hakaret ettirenler,

                           Siz gidin kendi kirli tarihinizle hesaplaşın!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’den sonra Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’de bir konuşma gerçekleştirdi. Ak Parti iktidarının temel karakterinin milletin durduğu yerde durmak olduğunu vurgulayan Külünk, “Bu ülkeyi onlarca yıldır darbeler üzerinden yönetenlerin Türkiye’yi getirdiği noktayla, milletle yürüyen Ak Parti iktidarının getirdiği nokta ortadadır. Bunun şahitleri sizsiniz.” dedi. 2B’nin sadece bugünün problemi olmadığını söyleyen Külünk, “Utanmadan Görele’deki insanların hissiyatıyla oynayanlar önce kirli tarihleriyle yüzleşsinler. Gazete sayfaları ortada, anayasa mahkemesinin gerekçeleri ortada, Ak Parti iktidarının yaptığı da ortada. Görele mahallesindeki vatandaşlarımızın bir hissiyatı var. Kendi canları acıdığı için feryatları var. Biz bu feryatlara saygı duyarız. Biz bu feryatları anlayışla karşılarız. Her tür düşünceye saygı duyarız. Bir şartla, her şeyi nezaket sınırları içinde gerçekleştirmek şartıyla. Bütün düşüncelere açığız. Ama bu insanımızın burada ki kendi hissiyatını olmadık noktalara taşımak isteyene de ‘Hayır!’ deriz.”şeklinde konuştu. Külünk 2B’nin rüya olduğunu ama bugün gerçekleştiğini, süreçte kritik bir aşama gerçekleştirdiklerini belirtti. Yapılan boykot eylemine değinen Külünk, “Dün akşam gelip burada Belediye Başkan Yardımcımıza hakaret ettirenler, siz gidin kendi kirli tarihinizle hesaplaşın.” dedi. Yaşanan her şeyin farkında olduklarını, bunun için mücadele verdiklerini belirten Külünk, vatandaşın yanında durduklarını, verdikleri mücadeleden şüphe duyulmamasını söyledi.

1 215

1 213

1 209

1 195

1 196

İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün konuşmasının ardından Ak Partili grup Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek eşliğinde namaz kılmak için köy meydanında bulunan camiye doğru harekete geçti. Ak Partili grup köy meydanına geldiğinde meydanda bekleyen köy sakinlerinden oluşan grupla karşı karşıya geldi. İki grup arasında arbede yaşandı, yumruklar havada uçuştu. Ak Partili grup zorlukla camiye girebildi. Fakat öfkeli köy sakinleri cami önünden ayrılmadı, ıslıklar çalarak camide bulunan Ak Partili grubu protesto etmeye devam etti. Olayların ardından bölgeye Jandarma ekipleri takviye edildi. Görele Köyü Muhtarı H.İbrahim Kepoğlu’nun uyarıları ve uğraşlarıyla öfkeli köy sakinleri yatıştırıldı. Bunun üzerine Çelikbilek, cami önünde köy sakinleriyle konuşma yaptı. Çelikbilek cami önünde yaptığı konuşmayla köy sakinlerinin sorularını cevapladı ve 2B ile ilgili süreci anlattı.

1 269

1 270

Çelikbilek: Doğrudur sıkıntı var gibi gözüküyor, ama yarın bunu inşallah çözeceğiz!

Yapılan boykot eylemi ile ilgili söylediklerinin arkasında olduğunu söyleyen Çelikbilek, eylemin doğru zamanda yapılmadığını, iftar vakti böyle bir eylemin yapılmasının doğru olmadığını köy sakinlerine anlattı. Köy sakinleri 2B rayiç bedellerinin çok yüksek fiyatta olduklarını, bu fiyatları ödemelerinin mümkün olmadığını Çelikbilek’e dile getirdiler.2B sürecine değinen Çelikbilek, sürecin zamana yayıldığını, süreç içerisinde Görele mahallesi ile ilgili çıkan fiyatlar için itiraz ettiklerini belirtti. 20bin parsel ile ilgili fiyat belirlemesi yaptığını köy sakinlerine duyuran Çelikbilek, “Ben bu fiyatların hepsini maliye bakanı elamanlarına verdim. Ama hiçbir yerle ilgili benim umduğum fiyatlar çıkmadı. Burada belediye olarak söylüyorum burayla ilgili gelen fiyat anormal çıktı. Burada maliyecilerle bizi, hepimizi karşı karşıya getirdiler. Bir oyun yaptılar bize. Bu sorun süreç içerisinde çözülür. Şimdi biz iki tane adım attık. Sizin anlattığınızla devam edersek hiçbir çözüm bulma şansımız yok. Bu kanun sadece Görele mahallesinin kanunu olsa problem değil. Bu Türkiye yasası, bu çalışma Türkiye için ortak yapıldı. Burada biz kendimiz maliye elemanları tarafından yapılan tespitlerde haksızlığa uğradık. Ben bu olayı sahiplenmek istiyorum. Diyorum ki ‘Doğrudur sıkıntı var gibi gözüküyor, ama yarın bunu inşallah çözeceğiz’ diyorum. Ama ben hemen senet veremem. Başlarken biz %70’i %50’ye indirmekle ilgili çalışma yaptık. 3 senelik vadeyi 5 seneye çıkarmak için çalışma yaptık. Burada sıkıntı var görüyorum. Bu sıkıntıyı bilmeyen biri değilim ki. Ben bunu biliyorum, ifade de ediyorum.” diye konuştu.

1 349

1 333

Çelikbilek: Gönlünüz rahat olsun, 9 mahallede satış neyse sizdeki de aynıdır!

Çelikbilek, köy sakinlerine seslerini duyurmak istiyorlarsa topyekûn şekilde hareket edip, hiç kimsenin buradan alım yapmaması şeklinde tavsiyede bulundu. Özel proje alanı ilan edilen 9 mahalleyi rayiç bedellerinden sattıklarını, Görele Köyü’nde ki 2B arazilerini de rayiç bedeli üzerinden satacaklarını belirten Çelikbilek, “Keşke buraları da özel proje alanı olarak alabilseydim. Ama buraların mahalle olabileceğini bilme şansımız yoktu. Buralar köy istasyonuydu. Biz köyde düşündüğümüzü o rahatlığı sağlayamayız diye o işe giremedik. Çünkü bu köyü alma şansımız olsa diğer köyleri de almamız lazımdı. O yüzden alamadık. Özel proje alanının karı şu; aynen rayiç değerden onlarda faydalanacaklar ama bir karları var. Ben onlara net parsel satacağım. İmarlı parsel satacağım. Önceden avans alacağım. Ama satacağımı bilecekler. Onların şu an ki karı bu. Yoksa onlarında rayiç bedeli aynı, onlara farklı fiyat uygulayamam ben. Uygularsam size haksızlık yapmış olurum. Onun için 9 mahalle dışında kalan öbür yerlere farklı fiyat uygulayamayız. Gönlünüz rahat olsun. 9 mahallede satış neyse sizdeki de aynıdır. Sadece o 9 mahalle ilgili satış yaparken planlama yapıp net parsel satacağız, fark sadece bu.” dedi. Çelikbilek özel proje alanı ilan edilen 9 mahalleden elde edilecek satış gelirlerinin Beykoz Belediyesinin kasasına gireceğini, bu paranın yine Beykoz halkı için kullanılacağını söyledi.

1 259

1 235

Çelikbilek: Gelen çalışmalar beni şaşkınlığa uğrattı!

Çelikbilek köylünün tepki göstermesinin yasal hakkı olduğunu ama doğru yollarla tepki gösterilmesi gerektiğini belirtti. Fiyatların belirlenmesiyle ilgili konuşmaya devam eden Çelikbilek, “Bu fiyatlarla ilgili biz çalışma yaptığımızı söyledik. İlk çıkan fiyatlarımız hepimizin bildiği fiyatlardır. Biz sizden fiyatları belirlerken görüş alırız. Yasa gereği sizi bu fiyatları belirlemeye dâhil edemeyiz. Görüş bile olsa bizim için önemlidir dedik, oturduk 15 gün, 20 bin parselin fiyatını tespit ettik. Bize göre Görele mahallesine ait olması gereken fiyatlar bunlardır diye tespitimizi yaptık. Bundan ötesi Görele halkımın kaldıracakları fiyatlar değildir diye üstüne basa basa fiyatları belirledik. 20 bin parselin fiyatını gönderdik. Çalışmalar yapıldı. Ama gelen çalışmalar beni şaşkınlığa uğrattı. Şunu bilmemiz lazım bu kanun sadece Beykoz için çıkmadı. Bu kanundan en çok muzdarip olan biziz. Diğer ilçelerin bizim kadar 2B ile ilgili sıkıntıları yok. Şu an gelen noktayı bitmiş olarak görmüyorum.” dedi.

 1 233

1 293

Çelikbilek: Kimseyi buradan sürüp atamazlar onu kafanızdan çıkartın.

Çelikbilek, kendilerinin belirlediği ama karşılarına gelen fiyatların arasında oldukça büyük bir fark olduğunu bundan dolayı kendilerinin de sıkıntı çektiklerini belirtti. Çelikbilek, fiyatların aşağı çekilmesi konusunda belirlenen fiyatlarla Belediye’nin belirlediği fiyatların ortalamasıyla bir fiyat aralığı belirlemek için çalışacaklarını söyledi. Tekrar hiçbir köylünün buradan alım yapmaması teklifinde bulunan Çelikbilek, bu ifadenin belediye başkanı olarak kendisine sıkıntı verebilecek, aslında söylememesi gereken bir ifade olduğunu vurguladı. Bu konuda ki tutumlarını kimsenin alım yapmaması konusunda sürdürürlerse şartların makul bir seviyeye indirileceğini belirten Çelikbilek, “Kimseyi buradan sürüp atamazlar onu kafanızdan çıkartın.” dedi. Çelikbilek namaz vaktinden dolayı konuşmasını bitireceğini söylerken, köylüleri bir kez daha topyekun olarak hareket etmeye davet etti.

Bu sırada CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, 4. Dönem Beykoz Belediye Başkanı Alaatin Köseler, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayları Şaban Tören, Hızır Yılmaz, Aydın Düzgün, Nafız Ünlü ve Hüseyin Öztürk ile beraber Görele Köyü’ne gelip, köy sakinleriyle küçük bir toplantı gerçekleştirdi.

1 295

1 307

Bahadır Yavuz: Bizim kitabımızda asla böyle bir terbiyesizlik olmaz!

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz buraya geliş amaçlarının Görele halkının dertlerini dinlemek olduğunu, yıkıcı muhalefet için değil, yapıcı muhalefet için geldiklerini belirtti. Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer’in bir bayan gazeteciyi tehdit ettiği söylemi üzerine Yavuz, “Bizim kitabımızda asla kadınlara karşı değil laf söylemek, onların yanından dahi geçmeyiz. Bizim kitabımızda asla böyle bir terbiyesizlik olmaz. Bunu bilen bilmeyen herkes duysun. Kadınlar bizim baş tacımızdır. Bu söylemle değil, gerçek hayatta olmalıdır.” diyerek tepki gösterdi.

1 301

Yavuz: Buralardan Görele Köyü halkını çıkararak, peşkeş çekmeyi amaçlıyorlar

Buraya provokatörlük yapmaya gelmediklerini, Görele halkının dertlerini dinlemek amaçlı geldiklerini bir kez daha belirten Yavuz, her yerde metrekaresi 200-250 lira olan fiyatların Görele Köyü’nde 600-650 lira olmasının hesabının sorulması gerektiğini söyledi. Mecliste hala beklemede olan bir yasa olduğunu, Ak Parti’nin bu yasaya destek vermesiyle Görele Köyü halkının dertlerinin son bulacağını söyleyen Yavuz, bu konuyu önceki günlerde CHP İlçe örgütünün düzenlemiş olduğu iftara katılan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin anlattığını söyledi. Görele Köyü’nde yapılan iftara taşıma insan getirildiğini söyleyen Yavuz, bu olayı Görele halkına yapılan bir ‘terbiyesizlik’ olarak niteledi. Görele Köyü’nde fiyatların yüksek olmasının sebebini, bu bölgenin rant alanına çevrilecek olması şeklinde yorumlayan Yavuz, “Buralardan Görele Köyü halkını çıkararak, burayı peşkeş çekmeyi amaçlıyorlar” dedi.

1 310

 Hayrullah Usta: Devletin yargıları ellinde, savcısı elinde gelsin beni buradan aldırsın

Yapılan toplantıda CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un ardından CHP Beykoz Meclis üyesi Hayrullah Usta söz hakkı aldı. Meclis üyeliğinden önce burada mağdur vatandaş konumunda olduğunu belirten Usta, Görele Köyü’nün 2B problemini defalarca ilçe meclisinde dile getirdiğini vurguladı. Yapılan boykot eylemine katılan CHP İlçe Meclis Üyesi Usta, Ben buranın vatandaşıyım eyleme bir meclis üyesi olarak değil, mağdur olarak katıldım. Köylünün haklı desteğine bende destek verdim. Ben destek vermeyecek miyim? Buranın meclis üyesiyim. Bu vatandaşın hakkını savunmayacağımda kimin hakkını savunacağım? Belediye başkanı utanmadan çıktı, burada beni suçladı. Bana ‘provokatör’ dedi. Provokatör kendisidir. Eğer ben mağdursam hakkımı savunuyorsam, bana provokatör diyorsa, devletin yargıları ellinde, savcısı elinde gelsin beni buradan aldırsın o zaman. Yaptıkları düpedüz terbiyesizlik.” dedi. Eylemlerin siyasi boyut kazanmasını istemediği için CHP İlçe örgütünden hiç kimseyi daha önce köye davet etmediğini vurgulayan Usta, “Biz bu konuda çok hassas davrandık. Ama kendileri utanmadan milletvekillerini buraya getiriyorlar. Bende muhtarıma ‘O zaman bizde yalnız değiliz, bende İlçe başkanımı’ çağırıyorum dedim.” şeklinde konuştu.

1 300

Bahadır Yavuz: Bende buraya Grup Başkanvekilimi, milletvekilimi getireceğim!

Tekrar söz hakkı alan CHP İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, 2B sorununu yapılan toplantılarda tek tek anlattıklarını, çözüm için defalarca birlik çağrısında bulunduklarını söyledi. İktidarın destek vermesi sonucu sorunun çözüleceğini belirten Yavuz, “Bende buraya Grup Başkanvekilimi, milletvekilimi getireceğim. Onun alacağı vereceği kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz. Biz sizin rayiç bedeller üzerinden değil, emlak bedeller üzerinden hak sahibi olmanızı istiyoruz.” diye konuştuktan sonra toplantıyı bitirdi.

1 178

Çelikbilek: Bu sorun çözülecek, bu böyle kalmayacak!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek teravih namazı çıkışı köy halkının görüşlerini dinlemeye sorularını cevaplamaya devam etti. Türkiye’de 2B konusunda rahatsızlığın en çok duyulan yerin Beykoz bölgesi olduğunu belirten Çelikbilek, “Bu sorun çözülecek. Bu böyle kalmayacak. Siz yasa belli şeyler söylediği için endişe duymakla haklısınız. Burada maddi durumu iyi olup yerlerini alanlar çıkabilir. %30’u bu durumda olup arsasını alıyorsa kalan %70’lik kısım almasın. Buradan atılmazsınız.” dedi. Çelikbilek süreçte her şeyin adım adım yapılacağını, süreç boyunca arzu etmeyecekleri kararlarında çıkabileceğini belirtti. “Benimde gönlüm istiyor bir anda her şeyi çözeyim ama çözemiyoruz.” dedi. 1 344 1 323 1 321 1 319 1 296 1 312 1 292 1 291 1 266 1 265 1 260 1 200 1 201 1 171 1 179 1 161 1 148 1 140 1 141 1 139 1 138 1 137 1 129 1 132 1 136 1 122 1 116 1 119 1 123 1 128 1 120 1 111 1 109 1 112 1 113 1 110 1 094 1 096 1 105 1 092 1 090 1 087 1 064 1 062 1 060 1 058 1 057

Reklam
Hentbolda Süper Kupa Beşiktaş Mogaz’ın
Hentbol Erkekler 2017 Süper Kupa maçında Beşiktaş Mogaz, Beykoz Belediyespor’u 28-26 mağlup ederek, Süper Kupa’nın sahibi oldu. Ankara THF Spor...
Beykoz Belediyespor Avrupa’da 2. Tura Yükseldi
Beykoz Belediyespor  Erkek Hentbol Takımı Avrupa EHF Kupasındaki ilk sınavında Kosova Temsilcisi Besa Fam Gaz Takımına 29-21 mağlup olduğu maçın...
Beykoz Belediyespor’un Avrupa Zaferi
Tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları’nda oynayan Beykoz Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, Avrupa (EHF) Kupasındaki rövanş maçında Kosova BESA Fam Gas Takımı’nı...
Beykoz’da Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin İstişare Toplantısı Düzenlendi
Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri, ilçedeki daire müdürleri, Okul Aile Birliği...
Kurbankent Tam Not Aldı
Beykoz Belediyesi tarafından Anadoluyakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanı olarak kurulan Beykoz Kurbankent bu yıl da düzenli, temiz...
TÜGVA Beykoz’da Yeni Dönem Çalışmaları Devam Ediyor
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Temsilciği’nde yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ülke genelindeki kadrolarında revizyona gitmiş,...
CHP Yıldönümünü Kutladı
CHP Beykoz İlçe Örgütü, partinin kuruluşunun 94. yılını kutladı. Kuruluşun 94. yılı sebebiyle gerçekleşen Atatürk Anıtına çelenk bırakma törenine İlçe...
Cumhuriyet Kadınları, Kurtuluş Savaşı Temalı Sergi Düzenledi
Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz Şubesi Kurtuluş Savaşı temalı resim ve fotoğraf sergisi düzenledi. İzmir’in düşman işgalinden kurtarıldığı 9 Eylül gününün...
Beykoz Ensar Arakan İçin Yardım Kampanyası Başlattı
Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Myanmar’da saldırıya uğrayan ve göç etmek zorunda kalan Arakanlı müslümanların yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattı. ...
Tatil Bitti Belediye Meclisi Çalışmalarına Yeniden Başladı
Beykoz Belediyesi Meclisi 1 aylık tatilin ardından çalışmalarına yeniden başladı. Beykoz Belediyesi Meclisi Eylül Ayı’nın ilk toplantısında Beykoz Belediye Başkanı...
BEYKOZ BLD. SPOR AVRUPA’DAKİ İLK SINAVINDA HK BESA FAM GAZ’A MAĞLUP OLDU
Beykoz Belediyepspor Avrupa Kupasındaki ilk sınavında Kosova Temsilcisi Besa Fam Gaz Takımına 29-21 mağlup oldu. Kosova Cumhuriyeti Şampiyonu olan rakibi...
Hamzaçebi bayram ziyaretlerine katıldı
TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kurban Bayramı ziyaretlerine katıldı. Beykoz’un Mahmut Şevketpaşa, Cumhuriyetköy, Bozhane, Göllü...
Ak Parti teşkilatı bayramlaşma töreni gerçekleşti
Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı bayramlaşma töreni ilçe binasında gerçekleşti. Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekilleri Hurşit Yıldırım ve Hasan...
Belediye Meydanında bayramlaşma töreni gerçekleşti
Kurban Bayramının ikinci gününde Beykoz Belediye Meydanında bayramlaşma töreni gerçekleşti. Törende Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel...
Hamzaçebi: ‘Bu çağrıyı Beykoz’dan hükümete yapıyorum’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında Myanmar Devleti’nin Arakanlılara...
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. mehmet y dedi ki:

  bekoz olay a sesimizi duyurduğu için teşekkür ediyoruz.artık bişeylerin değişmesini ve lehimize girişimlerin olmasını temenni ediyoruz.görele köyü bizimdir bizim kalacak.

 2. mehmet y dedi ki:

  bizler akp gençlik kollarından gelen kardeşlerimizle karşı karşıya kalmak istemedik.

 3. ramazan gül dedi ki:

  haklı olduğumuz konuda bizlere destek verdiğiniz için teşekkür ederizzz.GÖRELEKÖYÜ hakkını her yerde herzaman arayacaktır.GÖRELEKÖYÜ artık sessiz değildirr.

YORUM YAZ