Reklam
Reklam
Beykoz Olay - Beykoz Haberleri -
$ DOLAR → Alış: 3,74 / Satış: 3,76
€ EURO → Alış: 4,68 / Satış: 4,69

Ali Bilir, Ak Parti Beykoz aday adayı

Ali Bilir, Ak Parti Beykoz aday adayı
  • 29.10.2013
  • 982 kez okundu

Ali Bilir Ak Parti Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu.

Ali Bilir Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’na resmi aday adaylık başvurusu öncesi Beykoz yerel basını ile Hidiv Kasrı’nda kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.

Belediye Başkan aday adayı Ali Bilir, “Eğer ki belediye başkan adaylığı kısmet olup belediye başkanlığı da nasip olursa bu düşüncelerimi hayata geçirmek için çok fazla bilgi birikim ve dokümanla bu göreve hazırım.  Benim en örnek aldığım bu örneklerin en başında yer alan başbakanımızın ak parti’nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır”dedi.

1 002

“Beykoz’u diğer aday adaylarından daha iyi biliyorum”

 Ak Parti Beykoz Belediye Başkan aday adayı Ali Bilir, basın mensupları ile aday adaylığını açıklamak için gerçekleştirdiği toplantıda, şu ifadelere yer verdi: “Bugün hem sizinle başlangıç olsun diye bir araya gelmek istedim. Ve bugün resmi olarak başvurumu ve açıklamamı yapıyorum. Bunu da ilk duyan doğal olarak olması gerektiği gibi sizlersiniz. Tekrar hoş geldiniz. Yaklaşık 30 yıldır Beykoz’da yaşıyorum. Şimdi Beykoz’u ve diğer aday adaylarıyla kendimi değerlendirdiğim zaman kıyasladığım zaman daha farklı bildiğimi tanıdığımı Beykoz’un kendi coğrafi yapısını ihtiyaçlarını, eksikliklerini, sorumluluklarını avantajlarını, dezavantajlarını iyi bildiğimi belki daha iyi bildiğimi düşünüyorum.

Çünkü ben ilk Beykoz’da siyasete girmeden önce Beykoz’la ilgili Beykoz’un tarihini, kültürünü sosyal yapısını araştırmak için bir çalışma başlatmıştım. Onu da tarihi boyutunu ilgilendiren biraz sosyal ve kültürel yapısını ilgilendiren Beykoz’la ilgili 2 tane kitap çalışmam oldu. Yani kitaplaştırdım bu çalışmalarımı.”

 1 003

 “Ak Parti teşkilatına biraz örnek olan bir çalışma yaptım”

Siyasete girme düşüncesi bende hâsıl olduktan sonrada ilk defa Beykoz için ve İstanbul’da bizim Ak Parti teşkilatına biraz örnek olan bir çalışma yaptım. Bir şehrin sorunları ve çözüm önerileri diye 2001 yılında başladığım bir çalışmaydı. 2004 yılında ki belediye başkan yardımcılığı görevine gelene kadar böyle bir çalışma yapmıştım. Bu saha çalışmalarından oluşan bir çalışmaydı aslında.”

 “Şartlar ve durumlar beni Beykoz’u biraz daha inisiyatif kullanarak yönetme duygusuna doğru itti”

 Daha sonra Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcılığı, meclis üyeliği kısmet olduktan sonra bu sorunları artık çözüm masasındayız, çözelim noktasına geldiğimizde bazılarını yapabildik, bazılarına başlayabildik, bazılarına hiç başlayamadık. Şimdi şartlar ve durumlar beni Beykoz’u biraz daha inisiyatif kullanarak yönetme duygusuna doğru itti. Ve ben bunu nasıl yapabilirim nasıl yapmalıyım diye kendime sorduğumda bunun yolunun belediye başkan adaylığından, belediye başkanlığından geçtiğini kaçınmaz olduğunu gördüm. Tabi kurumların yönetilmesi, ülkenin yönetilmesi, kamu anlamında söylüyorum, siyaset tabanlı tamamen. Siyasete girilmesi siyasetin sonra ki adımları olan yönetici olunması ve Beykoz’da da bütün bu eksikliklerin bütün bu düşünceleri hayata geçirmek için belediye başkanı olmam gerektiğini düşünerek bu anlamda çalışmalarımı devam ettirdim. Bu düşünceler tabi hâsıl olduktan sonra insanın bir kendisini işi ile ilgili kendi yaşamıyla ilgili kendi ihtiyaçları ile ilgili yani yeme içme gibi eğitim kültür bilgelik ile ilgili kendi ihtiyaçlarını nasıl gideriyorsa, şehrin yönetimine talip olunca da şehir ile ilgili kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Ve şehir noktasında, Beykoz noktasında, şehir yönetimi noktasında yaklaşık son 15 yıldır kendimi geliştirmeye çalışıyorum.”

1 004

“Beykoz daha iyi yönetilmeli”

“En sonda ki hedefim şu aslında benim. Mesela bir yer bir şey yaparız, bir şey görürüz hepimiz deriz ki evet bu iyi olmuş bunun daha iyisini ben yapmalıyım gibi düşünürüsünüz. İşte gazete çıkartırsınız daha iyisini yapmalıyım. Kendinize bir şey alırsınız, daha iyisini bulup almalıyım diye düşünürsünüz. Bende bu anlamda son 15 yıldan beri hep Beykoz’u hayal ederek dünyanın yaklaşık 40’a yakın ülkesinde 150-200’e yakın farklı şehrinde her baktığım objeye, her baktığım caddeye sokağa Beykoz ölçekli, Beykoz tabanlı baktım. Beykoz bundan daha iyi olmalı. Beykoz daha iyi yönetilmeli tabanıyla yaklaşarak bu anlamda kendimi yetiştirmeye geliştirmeye çalıştım”.

“Bizim hükümetin bir hedefi var 2023 Türkiye Hedefi”

“Bir taraftan görsel anlamda bir taraftar şehircilik anlamında bunları yaparken diğer taraftan da kanunlarla tüzüklerle yönetmeliklerle, bunları iyi bir şekilde takip ederek mevcut ülkemizin siyasi yapısını ekonomik yapısını işte bizim hükümetin bir hedefi var 2023 Türkiye Hedefi, bu hedef doğrultusunda yani yatarken Beykoz’u düşünüp kalkarken Beykoz’u düşünen birisiyim. Karşınızda öyle birisiyim şu anda. Eğer ki belediye başkan adaylığı kısmet olup belediye başkanlığı da nasip olursa bu düşüncelerimi hayata geçirmek için çok fazla bilgi birikim ve dokümanla bu göreve hazırım. Tabi ki bunları yaparken oturup tek başına yapmayacaksınız. O anlamda benim yapacak olduğum işin sevk idaresi ve koordinasyonunu sağlamak.”

1 019

“En örnek aldığım kişi, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan”

“Benimde bu anlam da hem yabancı devlet adamlarından hem de Türk devlet adamlarından çok örnek aldığım kişiler vardır. Ama en sonunda benim en örnek aldığım bu örneklerin en başında yer alan başbakanımızın Ak Parti’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Çünkü iyi bir kadroyla hem ülkesine hâkim olup hem de dış siyasette dış ekonomide yabancı ülkelerde varlığını liderliğini kabul ettirtmiş olan bir lider. Bu anlamda örnek aldığım liderlerin en başında gelen kişi.”

“Beykoz ile ilgili ben çok dolu olduğumu düşünüyorum”

“İşte bizim Beykoz’a bu düşünceler dâhilinde bir idareci bir yönetici gerekli. Diğer arkadaşlarda diğer aday adayı arkadaşlarda aynı şeyi söyleyebilir. Daha iyi cümleler kurulabilir. Ve söylediğimi aynen de yapabilirler. Ve hepsini de aynı nitelikte görüyorum. Hatta aday adayı olmayan Beykoz’da içimiz de yaşayan birçok kişi de aynı şeyi yapabilir. Tamamen iş yaparken, samimiyet, şehir ile kent ile kurumlarla ve insanlarla barışık içerisinde barışık yaşarak bunlar yapılabilir. Bunlar sağlandıktan sonra, bunu Ali Bilir’de yapabilir sizlerde yapabilir, yani herkes yapabilir. Beykoz ile ilgili düşüncelerim en temelinde böyle. Çünkü Beykoz ile ilgili ben çok dolu olduğumu düşünüyorum çok doluyum.”

DSC_0312

“Bayrağı taşımaya talibim”

“Belediye teşkilatında hem Beykoz Belediyesi’ne hem de büyükşehir belediyesine uzak değilim. Geçmişte beş yıllık bir tecrübem oldu. Son beş yıldan beri de az önce söylemiş olduğum gibi son beş yılda Beykoz’u düşünerek hep Beykoz’u yaşayarak nerde olursa olsun hep Beykoz için daha iyisini nasıl yapabiliriz diyerek bugüne geldik. Ben aslında bildiğiniz gibi son iki yıldan beri, son iki dönemden beri Ak Parti’nin yönettiği Beykoz belediyesinin elinde tuttuğu bayrağı taşımaya talip olan birisiyim. Dolayısıyla mevcut iktidarımızın politikalarını mevcut belediyemizin projelerini ve yeni yapılacak projeleri devam ettirecek bunları daha iyi organize ederek bir an önce Beykoz’un bu projelere kavuşmasını sağlayacak olan birisiyim. Mevcut belediye başkanımızdan önceki dönemde zaten ben beş yıl belediyenin başkan yardımcısı olarak çalıştım, meclis üyesi olarak çalıştım. Geçen şu geçirdiğimiz son beş yılda zaten benim partimizin büyüklerinden birisi olan Yücel Çelikbilek belediye başkanımız. Bizim burada ki politikamız sadece görev değişimi. Bu değişim ile birlikte bayrak yarışı. Bayrak yarışları olur hepimizin bildiği birisi koşar tam enerjisinin biteceği zaman daha hızlı koşacak olan daha enerjisi sıfır noktasına olan birisi bayrağı alır, koşar diğerine verir ve hızlı hızlı bayrağı en erken hedefe kim götürürse o başarır. Benim Ak Parti’de ki oluşum ve duruşum bu.”

IMG_5629

“Beykoz’un örnek alan değil örnek alının bir şehir olmasına talip olan bir arkadaşınızım”

Bizim diğer siyasiler partiler gibi diğer siyasi parti aday adayları gibi ya da adayları gibi vaatler yapmamız boş vaatlerde bulunmamız mümkün olamaz. Önce planlanır, yapılabilirliğine bakılır eğer bu ülkemiz için Beykoz için yapılabilecekse ve olabilecekse işte o zaman paylaşılır. Ben Beykoz’un daha iyi yönetilmesine talip olan bir kardeşinizim. Beykoz’un örnek alan değil örnek alının bir şehir olmasına talip olan bir arkadaşınızım. Ve on yıl önce yapılan projelerin zaman zaman peyderpey zamana geçmesi on yıl sonraya on beş yıl sonraya Beykoz için düşünülen projelerin daha erkene daha öne alınması için bu işlere talip olan bir kardeşinizim.”

IMG_6236

“Beykoz Anadolu Projesi”

Benim bir Beykoz Anadolu projem var. Burada uzun uzun anlatamayız ama sizinle ben bunu paylaşayım. Zaten bu projeyi Beykoz’da yapamazsanız Türkiye’nin hiçbir yerinde yapamazsınız. Beykoz buna müsait bir yer, Beykoz’u buna müsait bir hale getiriyoruz. Bu Anadolu projemizde, kırkpınar’ın, Erzurum’da ki atlı ciritin, Aspentos’un, Bursa Ulu Camii’nin, Kastamonu Konakları, Anıtkabir’in her şeyin orijinali burada olacak. Orijinal büyüklüğünde. Ve burası aynı zamanda toplu konut bölgesi olacak. Bir Türkiye haritasını düşünün uçakla yukardan aşağı baktığınızda Beykoz’da bir Türkiye resmi göreceksiniz. Türkiye’nin coğrafi resmini göreceksiniz. Kızılırmak’ı geçen bir Türkiye göreceksiniz. Ve toplu konutu da bunun içinde ciddi anlamda çözeceksiniz. İnsanlar Beykoz’da ev alacak, Beykoz’a dışarıdan gelen insanlar ev alacak. Ben Kastamonuluyum, Kastamonu konaklarından ev aldım. Bunlar mevcut işte villalarla pahalı yerlerle düşünülmesin tamamen Beykoz’a bir Anadolu oluşturuyoruz. İşte bu Anadolu’nun ikametgâhları da oturanları da yıllar önce Türkiye’de Anadolu’nun dört bir yanından gelen Beykozlular olacak.”dedi.

1 020

Tanıtım videosu birlikte izlendi

Ak Parti Aday Adayı Ali Bilir, konuşmasını tamamladıktan sonra soru ve cevap bölümüne geçildi, ardından seçim çalışmaları ile ilgili olarak hazırlattığı 7 dakikalık bir tanıtım videosunu basın mensupları ile birlikte izledi.

1 057

Seçim dosyasını teslim etti

Beykoz Belediye Başkan aday adayı Ali Bilir, basın mensupları ile gerçekleştirdiği kahvaltının ardından ise, Kavacık’ta bulunan Ak Parti İlçe Başkanlığı’na giderek, burada dosyasını İlçe Başkanı Adem Sefer’e teslim etti.

Aynı gün saat 17:00 sularında Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı binasına gelerek başvuru dosyasını ilçe başkanı Adem Sefer’e teslim eden Bilir şu ifadeleri kullandı:

“ 2001 yılında Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı kurucuları arasında yer aldım. Birçok kademesinde gurur duyarak görev yaptığım Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığı için 25 Ekim 2013 tarihinde başvuruda bulunuyorum. T.C. Başbakanı ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “Her Şey Türkiye İçin” sloganıyla başlattığı hizmet yarışını, nesiller boyu bizlere kucak açan, ailemizin, ekmeğimizin, geleceğimizin teminatı, gözbebeğimiz Beykoz için aşkla sürdürdüğümüz bu yolda halkımızla birlikte emin adımlarla devam edeceğimizi bilmenizi istiyor, 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin ilçemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. “

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ise başvuru dosyasını teslim alarak aday adayı Ali Bilir’e hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Ali Bilir’in aday adaylığı başvurusu sırasında Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan Turan, Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Birol Kardaş, Görele İlçesi Kırıklı Beldesi Dernek Başkanı Hüseyin Kuruderi ve Giresun camiasının önde gelen bazı isimleri de hazır bulundu.

Ali Bilir kimdir?

1972 yılında dokuz çocuklu ailenin sekizinci çocuğu olarak Giresun’un Görele ilçesinde doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu Görele ve Sarıyer İmam Hatip Lisesi’nde, Lise eğitimini ise Görele ve Beykoz Ticaret Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni lisans derecesinde bitirdi. İşletme dalında Yüksek Lisans yapan Bilir, yurtdışı ve yurtiçindeki bazı üniversitelerde siyaset, ekonomi, yönetim dallarında sertifika programlarına katıldı.

İş hayatına özel bir şirkette başlayan Ali Bilir, sırasıyla Osmanlı Bankası, Sümerbank ve Anadolubank’ta 11 yıl süreyle Bankacılık sektöründe çeşitli kademelerinde görev yaptı. Bankacılık hayatı sırasında Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası Yönetim Kurulu Üyeliğinde de bulunan Bilir, 2004 yılında Bankacılık mesleğinden ayrıldı.

2002 yılında Ak Parti’nin Beykoz İlçe Teşkilatı Kurucuları arasında bulunan Ali Bilir, Araştırma Geliştirme’den Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2004 Yerel Seçimlerinde Beykoz Belediyesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyelikleri’ne seçildi. 2004- 2008 yılları arasında Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkan Aday Adayı olmak için Başkan Yardımcılığı görevinden ayrıldı. Ali Bilir; Bu dönemde yurt içinde ve yurt dışında Belediyecilik anlamında birçok incelemelerde ve çalışmalarda bulundu. Bilir, ayrıca 2007 yılı Genel Seçimlerinde İstanbul Milletvekilliği Aday Adaylığın’ da bulundu.

Cemiyet hayatında da çalışmaları bulunan Ali Bilir; birçok sivil toplum kuruluşları ve spor kulüplerinde kurucu üye, Başkan ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu ve halen bazılarında görev yapmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: Görele ve Giresun Dernekler Birliği, Beykoz Belediyesi Spor Kulübü, Türkiye Yerel Yönetimler Derneği, Giresun Federasyonu ve Türkiye Tüketiciler Derneği.

“Sanata Adanmış Hayatlar” adlı Televizyon programları da yapan Ali Bilir, birçok Sanatçımızın yaşam öykülerini ekranlara taşımıştır.

Şehir Tarihi üzerine Araştırma ve İncelemeleri bulunan Bilir’in, “ Çeşm-i Bülbüle Gizlenmiş Ab-ı Hayat Beykoz,” “Has Bahçeler Diyarı Beykoz,” “Geçmişten Günümüze Görele” isimlerinde yayınlanmış kitapları bulunmakta olup aynı zamanda İstanbul’un Yüz Yazarı arasında gösterilmiştir. Siyaset ve sosyal çalışmalarının yanında turizm sektöründe iş hayatını sürdürmekte olan Bilir, evli ve 3 çocuk babasıdır. Ali Bilir, İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir.

 

 

Reklam
Hentbolda Süper Kupa Beşiktaş Mogaz’ın
Hentbol Erkekler 2017 Süper Kupa maçında Beşiktaş Mogaz, Beykoz Belediyespor’u 28-26 mağlup ederek, Süper Kupa’nın sahibi oldu. Ankara THF Spor...
Beykoz Belediyespor Avrupa’da 2. Tura Yükseldi
Beykoz Belediyespor  Erkek Hentbol Takımı Avrupa EHF Kupasındaki ilk sınavında Kosova Temsilcisi Besa Fam Gaz Takımına 29-21 mağlup olduğu maçın...
Beykoz Belediyespor’un Avrupa Zaferi
Tarihinde ilk kez Avrupa Kupaları’nda oynayan Beykoz Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, Avrupa (EHF) Kupasındaki rövanş maçında Kosova BESA Fam Gas Takımı’nı...
Beykoz’da Yeni Eğitim Öğretim Yılı İçin İstişare Toplantısı Düzenlendi
Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri, ilçedeki daire müdürleri, Okul Aile Birliği...
Kurbankent Tam Not Aldı
Beykoz Belediyesi tarafından Anadoluyakası’nın en modern kurban satış ve kesim alanı olarak kurulan Beykoz Kurbankent bu yıl da düzenli, temiz...
TÜGVA Beykoz’da Yeni Dönem Çalışmaları Devam Ediyor
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beykoz Temsilciği’nde yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ülke genelindeki kadrolarında revizyona gitmiş,...
CHP Yıldönümünü Kutladı
CHP Beykoz İlçe Örgütü, partinin kuruluşunun 94. yılını kutladı. Kuruluşun 94. yılı sebebiyle gerçekleşen Atatürk Anıtına çelenk bırakma törenine İlçe...
Cumhuriyet Kadınları, Kurtuluş Savaşı Temalı Sergi Düzenledi
Cumhuriyet Kadınları Derneği Beykoz Şubesi Kurtuluş Savaşı temalı resim ve fotoğraf sergisi düzenledi. İzmir’in düşman işgalinden kurtarıldığı 9 Eylül gününün...
Beykoz Ensar Arakan İçin Yardım Kampanyası Başlattı
Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, Myanmar’da saldırıya uğrayan ve göç etmek zorunda kalan Arakanlı müslümanların yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattı. ...
Tatil Bitti Belediye Meclisi Çalışmalarına Yeniden Başladı
Beykoz Belediyesi Meclisi 1 aylık tatilin ardından çalışmalarına yeniden başladı. Beykoz Belediyesi Meclisi Eylül Ayı’nın ilk toplantısında Beykoz Belediye Başkanı...
BEYKOZ BLD. SPOR AVRUPA’DAKİ İLK SINAVINDA HK BESA FAM GAZ’A MAĞLUP OLDU
Beykoz Belediyepspor Avrupa Kupasındaki ilk sınavında Kosova Temsilcisi Besa Fam Gaz Takımına 29-21 mağlup oldu. Kosova Cumhuriyeti Şampiyonu olan rakibi...
Hamzaçebi bayram ziyaretlerine katıldı
TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Kurban Bayramı ziyaretlerine katıldı. Beykoz’un Mahmut Şevketpaşa, Cumhuriyetköy, Bozhane, Göllü...
Ak Parti teşkilatı bayramlaşma töreni gerçekleşti
Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı bayramlaşma töreni ilçe binasında gerçekleşti. Ak Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekilleri Hurşit Yıldırım ve Hasan...
Belediye Meydanında bayramlaşma töreni gerçekleşti
Kurban Bayramının ikinci gününde Beykoz Belediye Meydanında bayramlaşma töreni gerçekleşti. Törende Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel...
Hamzaçebi: ‘Bu çağrıyı Beykoz’dan hükümete yapıyorum’
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma programında Myanmar Devleti’nin Arakanlılara...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ